Reklama

Stan zawieszenia

Stan zawieszenia

07.10.2013
Czyta się kilka minut
„Government shutdown”, nieczynny rząd: głoszą napisy na drzwiach zamkniętych urzędów i instytucji w USA. Przyczyna? Republikanie i Demokraci nie uchwalili budżetu. Kością niezgody jest Obamacare: przyjęta przez Kongres w 2010 r. reforma zdrowia.
W

W Waszyngtonie opustoszały biura, przestała działać Biblioteka Kongresu, zamknięto muzea. W Nowym Jorku rozczarowani turyści Statuę Wolności mogli podziwiać co najwyżej z daleka. Od Kalifornii po Florydę opuszczono szlabany w parkach narodowych.
Republikanie po raz kolejny podejmują próbę unicestwienia Obamacare – znienawidzonej ustawy reformującej ochronę zdrowia. Ponieważ w ciągu minionych lat zawiodły już wszystkie możliwe sposoby – głosowania w Kongresie, kwestionowanie zgodności ustawy z konstytucją w Sądzie Najwyższym, a także przekonywanie wyborców, że gdy przeforsowana przez Obamę reforma wejdzie w życie, szwadrony śmierci zaczną odłączać staruszki od respiratorów – jej przeciwnicy są zdesperowani. Tym razem postanowili uciec się do politycznego szantażu.
COŚ POWINNIŚMY UGRAĆ
Wprawdzie wchodząca właśnie w życie Obamacare nie będzie...

8490

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]