Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Stan zagrożenia

Stan zagrożenia

15.11.2011
Czyta się kilka minut
Za wiarę w Chrystusa cierpi na całym świecie ok. 100 mln ludzi - wynika z corocznego raportu "Męczennicy 2011", opublikowanego przez agencję informacyjną Idea oraz Dzieło Pomocy Prześladowanym Chrześcijanom "Open Doors".
C

Chrześcijanie są najbardziej prze­śladowaną grupę religijną na świecie. Do ich dyskryminacji dochodzi w ponad 70 krajach świata: oprócz ryzyka uwięzienia, utraty życia i zdrowia, narażeni są na takie szykany jak utrata pracy czy mienia. We wcześniejszych publikacjach ponadwyznaniowa organizacja "Open Doors" pisała nawet (podobnie jak "Pomoc Kościołowi w potrzebie") o 200 mln prześladowanych - obecnie wycofała się z tego, udoskonalając metodologię badania. W statystykach odrzucono np. "nominalnych chrześcijan", czyli tych, dla których wiara jest czynnikiem wyróżniającym ich jako grupę społeczną i niczym więcej. Oceny dokonywali pracownicy Dzieła obecni w ponad 50 krajach świata.

Jak podkreślają autorzy raportu, liczby nie są najważniejsze: chodzi przede wszystkim o uświadomienie politykom, organizacjom pozarządowym i odbiorcom mediów konieczności niesienia...

4309

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]