Reklama

Ładowanie...

Śmieszna wspólnota

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Transgresja nie jest trudna. We wrocławskim przedstawieniu aktorzy otwierają się łatwo, chętnie, rutynowo. Reżyser stawia na bełkot, na myśli powierzchowne, słowa wulgarne i proste...
Wojciech Ziemiański i Ewa Skibińska, „Poczekalnia.0” w reż. Krystiana Lupy / fot. Natalia Kabanow / Teatr Polski
"

"Poczekalnia.0" - "kreacja zbiorowa" aktorów Teatru Polskiego we Wrocławiu i Krystiana Lupy - jest kontynuacją eksperymentu teatralnego rozpoczętego w "Factory 2" (2008) - "zbiorowej fantazji" reżysera i aktorów krakowskiego Starego Teatru. Niektóre rozwiązania scenograficzne i sytuacyjne do złudzenia przypominają tamto przedstawienie. Także tutaj scenariusz powstawał na drodze prób, do spektaklu włączone zostały nagrania improwizacji aktorów pozostawionych sam na sam z kamerą, a praca z aktorem wyznaczyła kierunek poszukiwań. W programie Lupa pisze: "Dalszy ciąg testowania aktora jako osoby opowiadania, jako wehikuł transgresji - czyli wędrówki po złote runo, czyli podróży do wnętrza do DRUGIEGO CZŁOWIEKA".

Reżyser ma pełne prawo kontynuować i powtarzać swój eksperyment, sprawdzać na różnym materiale ludzkim, tym bardziej że jest to praca obliczona na...

6501

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]