Reklama

Śmiertelne deszcze

Śmiertelne deszcze

22.07.2019
Czyta się kilka minut
Tegoroczny monsun w Azji Południowo-Wschodniej będzie jednym z najtragiczniejszych w ostatnich latach. Dotychczas potwierdzono śmierć 180 osób.
AHMED SALAHUDDIN / NURPHOTO / GETTY IMAGES
W

W Bangladeszu władze szacują, że ok. 30 proc. powierzchni kraju znajduje się pod wodą. Powodzie uderzyły również w indyjskie prowincje Sikkim, Bihar i Assam, gdzie przesiedlono już 130 tys. ludzi. Powódź objęła także około 75 proc. powierzchni parku narodowego Kaziranga w Assamie, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako habitat najliczniejszej populacji nosorożca indyjskiego. Władze prowincji próbują zorganizować akcję ratunkową po zwierzęta, ale dostarczenie ciężkiego sprzętu pływającego utrudniają warunki na drogach. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]