Reklama

Słuchanie obrazów

Słuchanie obrazów

15.06.2003
Czyta się kilka minut
Myśl nie nowa i nie moja, ale dla krakowskiego festiwalu winna stać się stałym mottem: nie ma w kinie nic gorszego niż za długi film krótki.
D

Dla festiwalowego widza, zmuszonego do spożywania hurtowych ilości filmów, najważniejsze są błyski, chwile przeżyte w poczuciu, że oto przez moment miało się do czynienia z dziełem, z cudem kina, że na tych kilkanaście sekund, może kilka minut, warto było czekać godzinami. Znosić nużące, sztucznie wydłużane na potrzeby ramówek telewizyjnych reportaże. Przetrwać egzaltowane próby ekranowej eseistyki. O tych błyskach, niekoniecznie zauważonych przez jury, chcę opowiedzieć.

Fabularne błyski

Dawno w Krakowie nie widziałem tylu dobrych fabuł, w tym przynajmniej jedną wybitną - „Całym sercem” francuskiego reżysera Nikolasa Birkenstocka. Rzecz to równie przejmująca, jak sławetna „Męska sprawa” Fabickiego, tyle że w tym przypadku pas zostaje zastąpiony... poezją. Wrażliwy chłopak podejmuje się wykucia na pamięć długiego i trudnego wiersza na szkolną akademię,...

8699

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]