Reklama

Ładowanie...

Krajobrazy i landszafty

13.06.2004
Czyta się kilka minut
Na krakowskim festiwalu czeka się zwykle na film, który najlepiej wyrazi ducha czasu - zmiennego, co roku odsłaniającego nową twarz. Podczas tegorocznej edycji takiego filmu nie było.
Janina Garycka - kadr z filmu Antoniego Krauzego
N

Nie pojawił się tym razem film, który skupiłby powszechną uwagę, o którym by mówiono: - Musisz to zobaczyć! Może dzisiejszy duch czasu ma zbyt wiele twarzy?

Duch czasu i duch refleksji

Gdyby brać pod uwagę ekranowe refleksy zdarzeń relacjonowanych na pierwszych stronach gazet, pewnie najbliżej owego ducha czasu był - nagrodzony przez jury FIPRESCI - hiszpański dokument Enrica Miro i Lluisa Jene “Miguel na froncie", przejmujący portret korespondenta wojennego Miguela Gila, który zginął przed czterema laty w Sierra Leone, jak niedawno Waldemar Milewicz w Iraku. Film nie tylko gromadzi dramatyczne świadectwa z wielu frontów, od Kosowa po Czeczenię, ale przede wszystkim uzmysławia, że najważniejszą cechą sławnego reportera nie jest wcale odwaga ani niespokojny duch, ale dobroć i wrażliwość.

Gdyby słuchać wyborów...

13274

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]