Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Słowo powitalne Benedykta XVI na warszawskim Dziedzińcu Dialogu

Słowo powitalne Benedykta XVI na warszawskim Dziedzińcu Dialogu

09.10.2017
Czyta się kilka minut
Z wielką radością spełniam skierowane do mnie życzenie kardynała Nycza, aby wnieść swój wkład w formie słowa powitalnego na „Cortile dei Gentili”, które odbędzie się po raz trzeci w Polsce w październiku.
P

Propozycję takiego spotkania pomiędzy wiernymi w Chrystusie i współczesnymi ludźmi, którzy już nie mogą nadal dzielić wiary chrześcijańskiej, ale których jednak nurtują pytania o Boga i o wewnętrzne wartości naszego człowieczeństwa, sformułowałem w przemówieniu bożonarodzeniowym do kurii rzymskiej w 2009 r. Poprzedziła je podróż do Republiki Czeskiej, przed którą wszędzie mi mówiono, że jest to kraj w większości agnostyków i ateistów, a chrześcijanie są tam tylko nieliczną mniejszością. Podobnie mówiono mi również przed moją podróżą do Francji. Ponadto było mi również wiadome, że w dużej części Niemiec zanik wiary chrześcijańskiej jest jeszcze bardziej dramatyczny i że w niektórych regionach ochrzczeni chrześcijanie stanowią zaledwie mniejszość. Wiedziałem jednak, że o Bogu nie można po prostu zapomnieć. Również tam, gdzie dostęp do wiary chrześcijańskiej zdaje się być niemożliwy,...

3861

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]