Reklama

Słowa nie są niewinne

Słowa nie są niewinne

27.01.2014
Czyta się kilka minut
Zastanawiam się, skąd u ks. Dariusza Oko przekonanie, że agresywny, prowokacyjny styl języka może służyć dobrej sprawie?
S

Skąd wiara w to, że jakieś dobro może wyniknąć z posłużenia się w opisie najdelikatniejszej, intymnej sfery ludzkich zachowań metaforą z warsztatu samochodowego? Od filozofa i kapłana oczekiwać by raczej należało rzeczowego wyjaśnienia, próby kulturalnego przekonania, a nie wojowniczości zabarwionej ideologicznymi uprzedzeniami. „Słowa nie są niewinne. Poprzez słowa, w dziejach ludzkości, poczynało się wiele rzeczy dobrych i wiele strasznych” – przestrzegał na tych łamach ks. Adam Boniecki.
Jakże to dzisiaj aktualne! I jak smutno, że w przekazie medialnym możemy do woli słuchać księdza Oko, a nie możemy usłyszeć księdza Bonieckiego. Trudno pojąć milczenie w tej sprawie zarówno przełożonych zakonnych ks. Bonieckiego, jak i władz Episkopatu.

798

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]