Reklama

Słodka jak miód

Słodka jak miód

08.06.2010
Czyta się kilka minut
Ponad 80 tys. osób z całej Polski po raz czternasty przyjechało nad Jezioro Lednickie, aby wybrać Chrystusa. A także lepiej poznać istotę kobiecości.
W

W południe na Lednickich Polach, w ostrym słońcu błyszczy ogromna Brama-Ryba. Po zakończonej Eucharystii, która co roku jest centralnym punktem spotkania, przejdą przez nią tysiące młodych ludzi. Połyskują także srebrne koce termiczne, używane zwykle przez ratowników medycznych i wysokogórskich do ochrony przed wychłodzeniem. Na Lednicy zebrani osłaniają się nimi przed palącym słońcem. Wokoło czerwone twarze i ramiona. Najbardziej wytrwali pojawili się tu już o 8. rano, mimo że oficjalne powitanie zaplanowano na 17.

- W zeszłym roku wyjazd źle się dla mnie skończył - mówi 18-letnia Nikola z Ostrowa Wielkopolskiego. - Dostałam udaru. Ale nie zniechęciło mnie to i przyjechałam po raz drugi. Tym razem ma na głowie chustę i co jakiś czas chowa się przed słońcem w okolicznych zaroślach. Temperaturę podkręca też o. Jan Góra, pomysłodawca Lednicy, o czternastej...

7685

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]