Reklama

Siostry bez habitów

Siostry bez habitów

08.05.2012
Czyta się kilka minut
Watykan zarzuca amerykańskim zakonnicom doktrynalne błędy, radykalny feminizm oraz uleganie „współczesnej, zeświecczonej kulturze”.
Członkinie amerykanskiego stowarzyszenia na rzecz kapłanstwa kobiet w czasie demonstracji na Placu Fot. Alberto Pizzoli, AFP, East News
J

Jesteśmy zszokowane” – oświadczyły szefowe Konferencji Przełożonych Zakonów Żeńskich (LCWR) i odmówiły dalszych komentarzy. Za to s. Joan Chittister, b. prezydent tej organizacji, działania Watykanu uznała za „prawdziwie niemoralne”.

Kongregacja Nauki Wiary w ogłoszonym niedawno dokumencie zarzuciła zakonnicom doktrynalne błędy, uprawianie „polityki zbiorowego nieposłuszeństwa” wobec Magisterium Kościoła, radykalny feminizm, jak też uleganie „współczesnej, zeświecczonej kulturze”. Wszystko to domaga się głębokiej reformy LCWR. Tym ma się zająć trzech biskupów amerykańskich, na czele z Peterem Sartinem z Seattle. Do współpracy zaproszono także przedstawicielki LCWR.

POD PRĘGIERZEM WATYKANU

Dokument Kongregacji Nauki Wiary to efekt m.in. watykańskiej wizytacji apostolskiej, która w latach 2009-11 badała jakość życia w amerykańskich zakonach...

9679

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]