Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Serbia: niemożliwe jest możliwe

Serbia: niemożliwe jest możliwe

07.05.2018
Czyta się kilka minut
Czy Belgrad uzna niepodległość Kosowa, swojej byłej prowincji – i to jeszcze w tym roku?
N

Nie wyklucza tego prezydent Serbii Aleksandar Vučić, który w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „The Guardian” uznał, że jest gotowy rozmawiać „o każdej możliwości” rozwiązania tego największego politycznego problemu na Bałkanach. Dał też do zrozumienia, że jego kraj chciałby w zamian m.in. przyspieszenia negocjacji członkowskich z Unią Europejską. To coś więcej niż deklaracja dobrej woli, bo choć Vučić jest oskarżany o zapędy autorytarne i „flirtowanie” z Rosją, jest też politykiem konsekwentnym i przewidywalnym, jego rządy zaś przypadły na czas wyjątkowej (jak na historię Serbii ostatnich lat) stabilizacji. W podobnym tonie o możliwym kompromisie wypowiada się zresztą prezydent Kosowa. Czy obaj politycy otworzą niedługo w stolicy Serbii ambasadę Kosowa? ©(P)

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]