Reklama

Sekrety pani Thatcher

Sekrety pani Thatcher

03.02.2014
Czyta się kilka minut
W ciągu 12 lat rządów Margaret Thatcher rok 1984 był najgorszy: ujawnione właśnie dokumenty pokazują, że brytyjska premier była o krok od ogłoszenia stanu wyjątkowego.
D

Dla Margaret Thatcher był to faktycznie najtrudniejszy rok: strajk górników i próba sił ze związkami zawodowymi, trwająca de facto wojna w Irlandii Północnej, podpisanie porozumienia z Chinami o przyszłości Hongkongu, konflikt z Libią... Thatcher stawiała temu czoło z determinacją, zawsze w pełnym rynsztunku: eleganckie kostiumy, nieodzowna torebka, nieskazitelna fryzura... Bo w nawale zajęć „Maggie” (jak ją zwano) miała czas na obowiązkową wizytę u fryzjera: wśród odtajnionych dziś przez brytyjskie władze dokumentów sprzed 30 lat jest terminarz, prowadzony przez jej współpracownika. Widać, jak życie oficjalne pani premier przeplata się z prywatnym: obok spotkań z politykami, członkami rodziny królewskiej i prasą wpisano tu regularne wizyty u fryzjera (120 w roku, a więc co 3 dni), a także przypilnowanie porządków w domu i spokojne wieczory z mężem Denisem.
Tymczasem...

4052

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]