Reklama

Sejmowe igraszki

Sejmowe igraszki

16.01.2006
Czyta się kilka minut
Od dwóch miesięcy, odkąd powstał mniejszościowy rząd Kazimierza Marcinkiewicza, Platforma Obywatelska szukała sobie miejsca na scenie politycznej. Szukała i nie znajdowała. Czy w ogóle znajdzie?.
O

Obiektywnie rzecz jest trudna. Rząd mniejszościowy Prawa i Sprawiedliwości, mimo że popierany przez populistów, nie jest populistyczny: w jego składzie zasiadają osoby o uznanym autorytecie (nierzadko powiązane wcześniej z PO albo byłą Unią Wolności), inwestorzy nie uciekają z Polski, złotówka jest mocna, premier odniósł sukces podczas brukselskiego szczytu UE w połowie grudnia. To nie jest rząd, w który liberalno-konserwatywna partia mogłaby bić jak w bęben.

Polityka ureligijniona

Dotąd Platforma kształtowała wizerunek na dwa sposoby: po pierwsze, rywalizując z PiS na polu kościelnym (widzieliśmy to szczególnie wyraźnie, kiedy zgłoszono inicjatywę ustawodawczą dotyczącą budżetowego wsparcia dla trzech uczelni katolickich oraz podczas spotkania parlamentarzystów PO w Łagiewnikach), po drugie, ostro krytykując styl uprawiania polityki przez...

7440

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]