Reklama

Opera za trzy grosze

Opera za trzy grosze

25.09.2006
Czyta się kilka minut
Polityka jest dziedziną dość relatywnych ocen i zmiennych układów - zgoda. Problem PiS-u polega jednak na tym, że każdy ostry wiraż Jarosław Kaczyński kwituje solennymi zapewnieniami, że obrana koncepcja jest jedyną możliwą, zbawienną dla Polski i że odtąd zacznie się spokojna praca dla poprawy stanu państwa i jakości życia obywateli.
rys. M. Owczarek
1

1.

Premier Jarosław Kaczyński ocenił, że wicepremier Andrzej Lepper wrócił do swoich dawnych politycznych nawyków i wobec tego dalsza obecność Samoobrony w rządzie jest niemożliwa. Oświadczenie Kaczyńskiego powoduje kolejny (który to już od ubiegłorocznych wyborów?) wstrząs na scenie politycznej. Bo bez Samoobrony w rządzie nie ma rządu, chyba że mniejszościowy, ale to już przerabialiśmy i wiemy, że nie działa. Nowa większość nie jest wykluczona, ale ani nie jest pewne, czy powstanie, ani czy się dłużej utrzyma, a co najważniejsze - raczej nie stworzy ona zdrowej podstawy parlamentarnej dla PiS-owskiego w istocie rządu.

Jeśli oświadczenie premiera jest zaskakujące to nie co do treści, ale co do formy. Jarosław Kaczyński ma zupełną rację, gdy ocenia postępowanie Leppera jako warcholstwo. Szef Samoobrony, mimo że poprawił...

5742

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]