Reklama

Sędzia mówi ludzkim głosem

Sędzia mówi ludzkim głosem

14.01.2013
Czyta się kilka minut
Igor Tuleya pokazał, że warto być odważnym. Debata, jaką wywołał, nie zmieni polskiej polityki, ale ma szansę odmienić polskie sądy i sędziów.
R

Rzadko się zdarza, by praktycznie jednego dnia sędzia sądu powszechnego przeszedł do historii, jego nazwisko stało się powszechnie znane i zaczęło kojarzyć się z autorytetem, na który niektórzy pracują wiele lat.

W przypadku sędziego Igora Tulei nie stało się to jednak przypadkiem. Jego nagła popularność oraz zainteresowanie różnych grup społecznych nie wzięło się z powodu ekspozycji własnej próżności. Każda jego wypowiedź wskazuje, że nie zamierzał robić niczego pod publiczkę, lecz po prostu wydając wyrok w sprawie doktora G., nazwał rzeczy po imieniu – tak jak je rozumiał oraz czuł; tak jak chciał, aby społeczeństwo na nie spojrzało. Wyrok w sprawie doktora G. (kardiochirurga z warszawskiego szpitala MSWiA, skazanego na rok więzienia w zawieszeniu i grzywnę za przyjmowanie łapówek – red.) jest wynikiem solidnej wieloletniej pracy, dogłębnej analizy materiału dowodowego oraz...

13011

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]