Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Schönborn broni papieża

Schönborn broni papieża

10.09.2018
Czyta się kilka minut
Arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn krytykuje „środowiska w Kościele”, które „chcą pozbyć się papieża”.
O

Odnosząc się do zarzutów, jakie papieżowi stawia były nuncjusz w USA, i do żądań dymisji Franciszka, Schönborn pisze w felietonie opublikowanym w austriackim piśmie „Heute” i na stronie internetowej archidiecezji, że „Franciszek występuje bardzo zdecydowanie przeciw zjawisku molestowania seksualnego w Kościele. Akurat w tym punkcie atakują go jego przeciwnicy. (...) Krytyka ta wychodzi z tych środowisk w Kościele, które możliwie jak najszybciej chcą się pozbyć tego papieża”.

Franciszek „przeżywa dziś ciężkie dni” – pisze Schönborn. – „Otwarty sposób, w jaki nazywa rzeczy po imieniu, nie wszędzie spotyka się z sympatią. Także w Watykanie”. Gdy pięć lat temu został papieżem, Franciszek wpuścił „świeże powietrze do Kościoła” i pokazał nowy styl „ubogiego Kościoła dla ubogich”. Schönborn przypomina, że papież potrafi przyznać się do błędów. Decydujące jest, by uczyć się na błędach, a „to Franciszek pokazał”. „Dziękuję Bogu za tego papieża, za tak przekonującego pasterza” – pisze ­Schönborn. ©℗

Kathpress, erzdioezese-wien.at

Czytaj także:

Milczenie papieży: Edward Augustyn i Marcin Żyła po liście byłego nuncjusza Vigano

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]