Reklama

Ładowanie...

Schönborn broni papieża

Schönborn broni papieża

10.09.2018
Czyta się kilka minut
Arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn krytykuje „środowiska w Kościele”, które „chcą pozbyć się papieża”.
O

Odnosząc się do zarzutów, jakie papieżowi stawia były nuncjusz w USA, i do żądań dymisji Franciszka, Schönborn pisze w felietonie opublikowanym w austriackim piśmie „Heute” i na stronie internetowej archidiecezji, że „Franciszek występuje bardzo zdecydowanie przeciw zjawisku molestowania seksualnego w Kościele. Akurat w tym punkcie atakują go jego przeciwnicy. (...) Krytyka ta wychodzi z tych środowisk w Kościele, które możliwie jak najszybciej chcą się pozbyć tego papieża”.

Franciszek „przeżywa dziś ciężkie dni” – pisze Schönborn. – „Otwarty sposób, w jaki nazywa rzeczy po imieniu, nie wszędzie spotyka się z sympatią. Także w Watykanie”. Gdy pięć lat temu został papieżem, Franciszek wpuścił „świeże powietrze do Kościoła” i pokazał nowy styl „ubogiego Kościoła dla ubogich”. Schönborn przypomina, że papież potrafi przyznać się do błędów. Decydujące jest, by uczyć się na błędach, a „to Franciszek pokazał”. „Dziękuję Bogu za tego papieża, za tak przekonującego pasterza” – pisze ­Schönborn. ©℗

Kathpress, erzdioezese-wien.at

Czytaj także:

Milczenie papieży: Edward Augustyn i Marcin Żyła po liście byłego nuncjusza Vigano

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]