Reklama

Satysfakcje felietonisty

Satysfakcje felietonisty

26.11.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 47/12
K

Ks. Adam Boniecki nie napisze zapewne listu otwartego do Rafała Ziemkiewicza w odpowiedzi na jego tekst „Ks. Bonieckiego przypadki i upadki” („Gazeta Polska”, 31 października 2012). Jest na przegranej z góry pozycji – nie użyje jego metod walki: brutalności, absurdalnej zjadliwości, przekłamań.

Nie potrzebuje tego robić. Jeśli zna się – choć ogólnie – drogę jego życia, dorobek duszpasterski i zawodowy, wartość świadectwa, które przywróciło wierze i Kościołowi bardzo wielu zagubionych, to twórczość felietonisty „Gazety Polskiej” jemu „poświęcona” nabiera właściwych wymiarów i nie zasługuje na komentarz.

Nie wolno jednak przemilczać szkód, jakie robi w życiu publicznym „mowa nienawiści” Ziemkiewicza, upowszechniając jeden z najgorszych modeli publicystyki (ostatnio, w felietonie „Amerykański bluzg”, o wypowiedzi prof. Z. Brzezińskiego).

Można bowiem nie podzielać...

2672

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]