Reklama

„Sanctus, Sanctus, Sanctus”

„Sanctus, Sanctus, Sanctus”

08.04.2008
Czyta się kilka minut
Czego jak czego, ale konsekwencji można Piotrowi Baronowi pozazdrościć. W jego dyskografii, jeśli nie ilością, to na pewno ciężarem gatunkowym dominują płyty będące manifestami chrześcijańskiego, a ściślej - katolickiego światopoglądu.
T

Teraz do "Bogurodzicy" i "Salve Regina" dołącza trzeci album o takim charakterze: "Sanctus, Sanctus, Sanctus". Płyta została nagrana w klasycznym kwartecie z Michałem Tokajem na fortepianie, Michałem Barańskim na kontrabasie i Łukaszem Żytą na perkusji. W kilku utworach do składu dołączają trębacz Piotr Wojtasik i Tomas Celis Sanchez grający na instrumentach perkusyjnych.

Album chyba nie bez powodu ukazuje się w okresie wielkanocnym - znajdziemy na nim hymny: "Chrystus zmartwychwstan jest" i kojarzący się z liturgią rezurekcyjną "Te Deum" - oba zaśpiewane przez Mieczysława Szcześniaka. Za mikrofonem stanęła również Natalia Niemen i warto zaznaczyć, że po raz pierwszy na płycie Barona występują wokaliści. Domyślam się, że nie jest to zabieg komercyjny, a raczej wspólnota duchowej i religijnej świadomości. Zwłaszcza że mamy na polskiej scenie nazwiska, które...

2046

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]