Reklama

Samolotem nie tylko do domu

Samolotem nie tylko do domu

18.05.2020
Czyta się kilka minut
T

To trudny, ale nie beznadziejny czas na planowanie podróży. Linie lotnicze liczą straty, czekają na nowe przepisy sanitarne i spodziewane w czerwcu otwarcie wewnętrznych granic UE. Chętnym na rezerwację podróży latem oferują jednak często możliwość np. bezpłatnej zmiany terminu. Potaniały bilety do ciekawych, choć niekojarzących się dotąd z wakacjami miejsc – do Londynu jeszcze nie polecimy na weekend (Wielka Brytania zapowiada utrzymanie obowiązku dwutygodniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy), ale kilkaset złotych za lot do fińskiej Laponii to już gratka.

Wznowienie niektórych lotów z Polski od 1 czerwca – na początek z Warszawy i Krakowa do Frankfurtu – zapowiada Lufthansa, która stopniowo przywraca też połączenia długodystansowe. W lipcu swoje bazy chce uruchomić Ryanair. Firma zapowiada reaktywację ok. 40 proc. rejsów. LOT, podobnie jak linie w innych krajach Europy, rozmawia z rządem o kilkuset milionach złotych pomocy publicznej. Na wznowienie ruchu, choćby częściowe, czekają lotniska: to w Krakowie w kwietniu obsłużyło… 52 pasażerów. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]