Reklama

Są darmowe obiady

Są darmowe obiady

06.11.2017
Czyta się kilka minut
Milion sto tysięcy. Tylu uczniów i uczennic chodzi do nowojorskich szkół publicznych i tylu w obecnym roku szkolnym dostaje obiady za darmo.
PAWEŁ BRAVO
P

Po prawdzie, już wcześniej trzy czwarte dzieci kwalifikowało się tam do zniżek albo całkowitej refundacji, więc z punktu widzenia budżetu zmiana nie będzie aż tak bolesna: odpadają koszty utrzymania obiegu papierów, potrzebnego, by ustalić, do kogo pomoc winna trafić. Wydawanie każdemu tego samego obiadu – co zgodnie podchwytuje prasa, opisując decyzję nowojorskiego nadzoru szkolnego – pozwala zredukować upokorzenie i wstyd. Każdy rodzaj różnicowania i opłat prowadzi prędzej czy później do segregacji. Dzieci potrafią dzielić się ze zwierzęcą amoralną precyzją stada wilków. Nie ma jednak powodu, żeby świat dorosłych dostarczał im kolejnych powodów. Jednym z dużych tematów kampanii społecznych w USA było w ostatnich latach wytrzebienie zwyczaju tzw. lunch shaming, czyli karania uczniów, których rodzice zalegają z opłatami, poprzez upokarzające wciskanie nędznej kanapki albo...

5810

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]