Reklama

Władcy batonów

Władcy batonów

26.10.2014
Czyta się kilka minut
„Lękam się Greków, nawet gdy niosą dary” – na próżno Laokoon ostrzegał ludność Troi zachwyconą drewnianym koniem, który stanął przed murami ich miasta.
Fot. rachelsrandom.com
Z

Z równie mizernym skutkiem mógłbym dziś napominać: strzeżcie się PSL-u, nawet gdy zgłasza pozornie pożyteczne prawo. Kiedy widzę podpisy plejady ludowych tuzów, od Burego Jana po Żelichowskiego Stanisława, to choć ustawa dotyczy ochrony dzieci przed szkodliwą żywnością w szkołach, nie umiem się uwolnić od natrętnego sceptycyzmu.
I nie zmieni tu nic fakt, że obecnie uchwalone zmiany mogą realnie popsuć biznes handlarzom jadalnych śmieci; sądzę raczej, że chipsy, które dotknie zapewne zakaz sprzedaży w szkolnym sklepiku, są chłopcem do bicia, przydatnym, by umocnić pozycję dostawców rzeczy tylko trochę mniej szkodliwych. Będą takimi nowymi frajerami, by rzecz ująć w retoryce ministra rolnictwa.
Troska o wykarmienie dzieci jest naznaczona w najwyższym stopniu moralnie i uczuciowo, wszystko wydaje się tu proste i święte. Sam gotując dla obcych, stosowałem zasadę, która była...

5693

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]