Reklama

Rzetelność umysłu, zalety serca

Rzetelność umysłu, zalety serca

17.02.2009
Czyta się kilka minut
W 1995 r., kiedy ukazały się moje "Sny i kamienie", przedstawiono mnie profesorowi Błońskiemu. Byłam nieznaną nikomu debiutantką, ale okazało się, że moją książkę zdążył już przeczytać. Po prostu czytał to, co się ukazywało. Należał do tych krytyków i literaturoznawców, którzy kochali literaturę i lubili czytać. Rozumiał mnie właśnie tak, jak chciałabym być rozumiana. Jego zrozumienie było dla mnie oparciem.
P

Prof. Jan Błoński oprócz wiedzy i przenikliwości miał rzetelność umysłu, jakiej nie da się osiągnąć bez zalet serca. W pewnym momencie zamilkł z powodu choroby. Bardzo mi go brakowało. Będzie mi go brakowało zawsze.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]