Reklama

Same dwóje

Same dwóje

27.05.2013
Czyta się kilka minut
Magdalena Tulli, pisarka: Namawiam rodziców dzieci, które dostały trąbkę, żeby zechcieli znosić hałas przynajmniej przez trzy dni. Dźwięki to tylko dźwięki, trzy dni każdy wytrzyma, a dziecko przez ten czas się nasyci. Odbieranie trąbki jest okrutne.
Fot. Grażyna Makara
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Jakie jest Pani pierwsze wspomnienie z dzieciństwa?
MAGDALENA TULLI: Takie, w którym jestem zszokowana obcym widokiem miejskim. Szukam w nim czegokolwiek znajomego, z determinacją, jakby od tego zależał mój związek ze światem.
Kiedy to było?
To musiał być moment, kiedy wylądowałam w Mediolanie, wcześniej mieszkałam w Warszawie. Matka była zmuszona zwolnić się z opieki nad niemowlęciem. Jedynym dostępnym wyjściem była wysyłka niemowlęcia do rodziców mojego ojca, swoją drogą przystali na to z ochotą. Bezpośredniego pretekstu dostarczyło stypendium UNESCO w Paryżu, które jej wtedy zaproponowano. Takie zbyt wczesne doświadczenie porzucenia ma swoje konsekwencje. Zmienia sposób funkcjonowania.
Jak zmienia?
Różne rzeczy mi nie wychodziły, ale z tym, że nie wychodzi, też można...

21327

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]