Reklama

Rura, kożuchy i pudła

Rura, kożuchy i pudła

27.01.2014
Czyta się kilka minut
Oczywiście, że wystąpienie w polskim parlamencie księdza Oko było bardzo ważne – ważne dla wszystkich, którym smakują doświadczenia lingwistyczne.
K

Ksiądz Oko zaspokoił ciekawość w tej materii. Jego opisanie stosunku homoseksualnego jako czynności tłoka w rurze wydechowej było i przedniej marki, i dało pewność, że także księdzu katolickiemu nie obce są parabole wyrosłe w koszarach czy środowiskach kryminalnych. Nie obce, jak się okazuje i co może trochę zdumiewa naiwnych, najpewniej także w seminariach i zakrystiach. Tłok w rurze – jest to doprawdy coś tak nowego w języku Kościoła, że trzeba tego posłuchać przynajmniej parę razy, by uwierzyć. Może zresztą nie trzeba słuchać, wystarczy popatrzeć, bowiem ksiądz Oko mową ciała swego dał pełną ilustrację zjawisk zachodzących w wydechu. Tłok pracujący w rurze wydechowej, czy wygłoszony przezeń w parlamencie polskim żarcik o stosunku z kozą i szafą, bezwzględnie przełamuje stary konwenans opisywania cielesności.
Wystąpienie księdza Oko dało takoż nasycenie widokiem rechoczących...

3048

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]