Reklama

Ładowanie...

Rezultaty akcji „Boliwia”

05.10.2014
Czyta się kilka minut
W 11. tegorocznym numerze „TP” opublikowaliśmy tekst o. Kaspera Kapronia pt. „Raj utracony” – apel o pomoc materialną dla boliwijskich Indian.
Dzieci z Urubichá, wrzesień 2014 r.
N

Na stronie internetowej i w wydaniu papierowym zamieściliśmy informację, gdzie można wpłacać pieniądze z dopiskiem „Boliwia”. Poniżej publikujemy list od o. Kapronia z podziękowaniem dla ofiarodawców.

Drodzy Przyjaciele,
w „Tygodniku Powszechnym” ukazał się mój list opisujący specyfikę misyjnej parafii w amazońskiej dżungli. Pisałem w nim m.in. o problemach, z jakimi boryka się moja misja. Największym z nich jest dezintegracja środowiska rodzinnego wynikająca z dużej skali emigracji zarobkowej. Ubóstwo materialne zmusza do wyjazdu w poszukiwaniu lepszych warunków życia, emigracja niszczy rodziny, a największą cenę płacą najsłabsi, czyli dzieci i młodzież. Brak więzi, rodzinnego ciepła i oparcia w domu to główna przyczyna zjawisk takich jak narkomania, alkoholizm, AIDS, duża liczba aborcji.
Świadomy konieczności odpowiedniej prewencji, gdyż o wiele lepiej zapobiegać...

2223

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]