Reklama

Reporterzy w granicach rozsądku

Reporterzy w granicach rozsądku

04.01.2004
Czyta się kilka minut
W rosyjskich mediach od czterech lat obowiązują zasady czasów wojny. Trwa mobilizacja wysiłków na rzecz poprawy wizerunku władzy i kraju oraz wyciszanie tematów “niepoprawnych politycznie", w tym prawdziwej wojny, jaka toczy się na Kaukazie Północnym. Dotyczy to zwłaszcza głównego propagandowego filaru, na którym wspiera się władza - telewizji.
Z

Zaraz po zakończonej sukcesem parlamentarnej kampanii wyborczej “czwarta władza" ochoczo przystąpiła do wykonania kolejnego politycznego zamówienia “władzy pierwszej": umiłowany przywódca narodu ma wygrać marcowe wybory już w pierwszej turze.

Lepienie prezydenta

W rosyjskich mediach zrodziła się “nowa świecka tradycja" - pod koniec grudnia prezydent Putin odrywa się na trzy godziny od ważnych spraw wagi państwowej i za pośrednictwem telewizji kontaktuje się z narodem. Naród zadaje pytania, a prezydent odpowiada. W tym roku Rosjanie zadali prezydentowi półtora miliona pytań. Prezydent odpowiedział na 68 z nich, w tym na jedno zasadnicze: czy będzie startował w wyborach prezydenckich za trzy miesiące (czyżby ktokolwiek przypuszczał, że odpowiedź może być negatywna?). Pozostałe setki tysięcy pytań posłużą analitycznym oddziałom...

13537

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]