Reklama

Recepty

Recepty

09.01.2005
Czyta się kilka minut
Wchodząc w rok nowy przepisujemy rubryki ze starych kalendarzyków, uzupełniamy telefony, wyrzucamy niepotrzebne listy, uzupełniamy archiwa rodzinne (jeśli jeszcze ktoś je prowadzi). Przygotowujemy się do przewidywanych kolein wydarzeń.
K

Kiedyś, pamiętam, czyniło się dobre a niezłomne postanowienia, zwłaszcza co do planowanych osiągnięć. Nie wiem, czy dziś młodzież robi coś podobnego. Media na razie pełne są podsumowań i prognoz, skupionych w przestrzeni politycznej. Czy poczucie nadmiaru, nieraz nieznośnego wręcz, jest tylko moim indywidualnym odczuciem? Wyłączając radio zaraz po wysłuchaniu pierwszych zdań (albo nawet tylko po zapowiedzi, kto wystąpi), odrzucając gazetę na widok ciągle tych samych nazwisk, marzę nieraz, aby do redaktorów i dziennikarzy mogły docierać od razu takie właśnie komunikaty: przestajesz być słuchany, oglądany, czytany. Ale to pewnie niewykonalne.

A czy byłaby wykonalna czynność, którą mógłby zadać sobie rodak, świadomy, że czekają go w otwierającym się czasie co najmniej dwa wyborcze trzęsienia ziemi: spróbować zliczyć, ile razy w ciągu ubiegłego roku oglądał...

3132

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]