Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

PZM z powikłaniami

PZM z powikłaniami

20.11.2017
Czyta się kilka minut
Zaiste, rzec trzeba, że hasła owego pochodu pięknie zagrały i odświeżyły stereotyp utrwalony gdzieniegdzie w świecie.
O

Oto przez lata martwiliśmy się. Cierpieliśmy. Prośbą i groźbą walczyliśmy, walczyliśmy na wszystkich frontach i wszystkich kontynentach z tym stereotypem, ignorując, jak to optymiści, prawo grawitacji. Odbyliśmy i zorganizowaliśmy w tej sprawie oszałamiającą liczbę akcji, rozmów, też między sobą, przeszliśmy mnóstwo kursów gimnastycznych i szkoleń z zakresu wszelkiego czary-mary oraz fiku-miku, i już, już wydawało się, że te zabiegi oraz mozoły przyniosły efekt. Nic z tego. Mniemaliśmy optymistycznie, że zaistnieliśmy wreszcie jako schludni i przystojni, pracujący na czarno specjaliści wod-kan-gaz, a nie archaiczni wielbiciele komór gazowych; a tymczasem ów jeden solidny pochód pod patronatem władz państwowych – jak mawia nasza dziarska młodzież – zniszczył system i jest oto pozamiatane. Tak to miłe skądinąd uczucie nadziei prysło i jak zwykle zostało nam do przeżucia solidnie...

3989

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]