Reklama

Przyszłość się do nas uśmiecha

Przyszłość się do nas uśmiecha

04.03.2013
Czyta się kilka minut
1. Luis Antonio Tagle, Filipiny
Fot. Eric Vandeville / ABACAPRESS.COM / EAST NEWS
C

Chwalą go papieże i przyjaciele Fidela Castro. Jego popularność przekroczyła Pacyfik – nawet w Ameryce Łacińskiej uważają go „za swojego”. Czy świat będzie jego następną parafią?

Mówią o nim: „Wojtyła z Azji”. Faktycznie, imię „Jan Paweł III” pasowałoby jak ulał do pierwszego papieża z Dalekiego Wschodu. 55-letni Luis Antonio Gokim Tagle z Filipin, metropolita Manili i kardynał zaledwie od czterech miesięcy, ciągle się uśmiecha.

Wielokulturowość ma we krwi (matka była Chinką), lubią go kamery (prowadzi własny program w telewizji), potrafi zjednywać nieprzychylnych sobie ludzi. Tu i ówdzie słychać, że „nie boi się świata”. A w Kościele przed konklawe to tak, jakby przyszłego astronautę chwalono: „świetnie sobie radzisz w stanie nieważkości”.
– Chciałem zostać lekarzem, ale kiedy poznałem program kościelnej katechezy dla...

4609

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]