Reklama

Przystawki biesiadują

Przystawki biesiadują

06.02.2012
Czyta się kilka minut
Skoro Platforma Obywatelska postanowiła przedstawiać własną politykę europejską w populistycznym języku, podnieśmy rękawicę. Zastanówmy się, jakie jest usprawiedliwienie dla używania populistycznego języka do osłaniania niepopulistycznej polityki.
Z

Za nami kolejna runda walki o jedność Unii Europejskiej, o jej kształt, a przede wszystkim o jej polityczną i gospodarczą efektywność. Polska zdecydowała się przystąpić do paktu fiskalnego mimo uzyskania częściowych tylko gwarancji, że wraz z innymi krajami nienależącymi do strefy euro będziemy brali udział w podejmowaniu decyzji najważniejszych dla przyszłości kontynentu. Rząd mówi o własnym sukcesie. Prawicowa opozycja – o kolejnej katastrofie rządu połączonej z ostateczną utratą suwerenności i zdradą stanu jako retoryczną wisienką na torcie. Opozycja lewicowa jest w klinczu: zbyt odpowiedzialna, aby atakować główny kierunek polityki europejskiej rządu, zadowala się pomniejszymi uszczypliwościami.

Pytania bez odpowiedzi

To kolejne polityczne przesilenie jest jednak doskonałą okazją, aby zadać pytanie, jaki właściwie jest ten główny kierunek polityki...

16297

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]