Reklama

Przyjacielu, jakże tu wszedłeś?

Przyjacielu, jakże tu wszedłeś?

09.10.2005
Czyta się kilka minut
Królestwo niebieskie podobne jest do króla, który wyprawił ucztę weselną swemu synowi. (...) Wszedł król, żeby się przypatrzyć biesiadnikom, i zauważył tam człowieka nieubranego w strój weselny. Rzekł do niego: »Przyjacielu, jakże tu wszedłeś, nie mając stroju weselnego?« Lecz on oniemiał.
-

---ramka 378196|prawo|1---Myślisz, że to tylko dydaktyczna przypowieść? Mam wrażenie, że coraz częściej wiernie opisuje ona duchową rzeczywistość zawieranych w kościołach małżeństw. Nie mam wcale na myśli niewierzącej części rodziny przybyłej na ślub krewniaków, ale młodych stających na ślubnym kobiercu. Bywa, że pięknie ubrani i ufryzowani nie wiedzą, co celebrują.

Jakiś czas temu kobieta, z którą rozmawiałem w przeddzień jej ślubu kościelnego, wyznała, że dla niej Bóg to nieosobowy intelekt kierujący kosmosem, że Jezus to człowiek, który zachęcał do dobrego życia, a Eucharystia to opłatek, który pomaga przeżyć niedzielę. Zapytana, czym się różni jej wiara od wiary żydów czy muzułmanów, nie potrafiła odpowiedzieć i wcale się tym nie martwiła. Trafił też do mnie mężczyzna skarżący się na któregoś z moich braci, że nie udzielił mu rozgrzeszenia podczas...

3006

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]