Reklama

Przy łóżkach

Przy łóżkach

18.08.2009
Czyta się kilka minut
Strajk pielęgniarek w szpitalu w Radomiu zakończył się po jedenastu dniach. Przyjęcie propozycji dyrekcji trójetapowego dodatku do pensji oznacza powrót pielęgniarek do pracy. Ale pytania pozostają.
T

To nie pierwszy raz, gdy walka o płace personelu szpitalnego przybiera formę "odejścia od łóżek chorych". Bo to właśnie oznacza strajkowanie. Pytanie więc brzmi: co to dla chorych oznacza w praktyce? I to jeszcze w strajku wielodniowym, przy ciągłym akompaniamencie zawołania: nie odpuścimy. Jak to wyglądało w Radomiu? Przez te dni pokazywano nam wiele razy dyrekcję szpitala i wiele rozgoryczonych pań w białych fartuchach. Sale szpitalne tylko migały przelotnie. Nie było wiadomo, który to oddział i jak bardzo chore są osoby na tych łóżkach. Nie było wiadomo, co się dzieje, kiedy któraś z nich zadzwoni o pomoc, co w szpitalu może być potrzebne w każdej chwili: czy pomoc przychodzi zaraz, czy po długim czekaniu, a może wcale? Dyżurka pielęgniarska jest pusta w połowie, czy pusta w ogóle? W jakim rytmie odbywają się zabiegi, jeśli w ogóle się odbywają? Co się dzieje na...

2381

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]