Reklama

Przerwany występ

Przerwany występ

z Seulu
27.01.2020
Czyta się kilka minut
Trzy samobójstwa w tutejszym show-biznesie w niecałe dwa miesiące – to dużo nawet jak na Koreę Południową.
Goo Hara na scenie podczas promocji albumu „Pandora”, Seul, 2012 r. HAN MYUNG-GU / GETTY IMAGES
K

Kraj Spokojnego Poranka – jak nazywana jest Korea Południowa – od lat sytuuje się na pierwszym miejscu w rankingu samobójstw (czasem nieznacznie ustępując Litwie), prowadzonym przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Wedle badań za rok 2018 statystycznie samobójstwo popełniało tu codziennie 37 osób.

Eksperci podkreślają, że statystyka nie oddaje całej skali zjawiska i dane mogą być zaniżone. Samobójstwo jest silnie zakorzenione w tutejszej kulturze, czego dowodem znaczna liczba osób publicznych odbierających sobie życie. Od polityków, z byłym prezydentem Roh Moo-hyunem na czele, aż po gwiazdy popkultury.

Efekt Wertera

Everybody, watch out” (Uważajcie, wszyscy) – to ostatni wpis Cha In-ha z Instagrama. 27-latek związany z grupą aktorską Surprise U został znaleziony martwy w swoim domu w grudniu 2019 r. Także 28-letnia Goo Hara tuż...

11390

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]