Przepisy na detoks Pawła Bravo

04.07.2022
Czyta się kilka minut
Coraz częściej widuję na straganach mangold, czyli burak liściowy. Znakomicie syci w upalne dni w połączeniu z ziemniakiem, w postaci dania coste e patate.
PAWEŁ BRAVO
D

Dziesięć procent paskudztwa zwanego w naszym kolonialnym pidżynie „ałt­dorem” ostało się w kluczowych miejscach Krakowa, od kiedy weszła skutecznie w życie tzw. uchwała krajobrazowa. Kluczowych, bo najbardziej uczęszczanych. Nikt przecież nie będzie pchał się z afiszem tam, gdzie nikt nie patrzy – badania nad tym, ile par oczu mija konkretne lokalizacje, były jednym z pierwszych cywilnych zastosowań technologii GPS, widziałem też najtęższe statystyczne głowy swojego pokolenia, które sprzedawały swój intelekt za górę monet przy wyliczaniu modeli przewidujących ludzkie potoki piesze i zmotoryzowane.

Widok niektórych skrzyżowań i poboczy arterii pozostanie mi pod powiekami jeszcze długo jako ślad upodlenia. ­Pokrycie całości najbliższego otoczenia grubą warstwą merkantylnego przekazu, który się zmieniał w rytm kolejnych kampanii, działało na nas destrukcyjnie nie tyle przez...

5864

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]