Reklama

Przemyślmy reguły wyborów

Przemyślmy reguły wyborów

17.11.2014
Czyta się kilka minut
Symboliczny sukces PiS i kubeł zimnej wody dla PO mogą się nie przełożyć na zmianę politycznego układu sił. Jedynym oczywistym przegranym wyborów samorządowych jest Państwowa Komisja Wyborcza.
K

Kiedy oddajemy do druku to wydanie „TP”, trwa liczenie głosów, a sytuacja wyraźnie wymyka się spod kontroli PKW. To zresztą żadna nowość: problemy pojawiają się za każdym razem i z każdymi kolejnymi wyborami jest coraz gorzej. Tegoroczny chaos pokazuje, że zawodzą procedury, np. PKW przed każdym głosowaniem ogłasza nowy przetarg na system prezentacji wyników w internecie i ten system za każdym razem jest inny. Efekt? Analizując wyniki, wszystkiego trzeba się uczyć od nowa, bo dostępne dane są za każdym razem inne i inaczej pogrupowane. Wydaje się, że konieczna jest gruntowna zmiana w działaniu Państwowej Komisji Wyborczej.
Brak oficjalnych wyników w poniedziałkowe popołudnie nie zmienia jednak generalnej wymowy tegorocznych wyborów samorządowych. Po pierwsze, sondaże wskazują na symboliczną zmianę ogólnopolskiego lidera, co jest pierwszym od 2005 r. osiągnięciem Prawa i...

3472

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]