Reklama

Przejście

Przejście

16.01.2017
Czyta się kilka minut
W stolicy kraju wybuchają zamieszki. Kiedy u władzy byli „muzułmanie”, dokonywali aktów przemocy na „chrześcijanach”. Teraz role się odwróciły i „chrześcijanie” biorą odwet.
P

Po kraju krążą uzbrojone bandy, powołujące się to na jedną, to na drugą stronę. Sytuacja jest bardzo napięta. Katolicki arcybiskup zaprasza więc do swej siedziby imama największego meczetu w kraju, by udzielić mu schronienia. Zaczynają razem pojawiać się publicznie, tłumacząc zgromadzonym, że konflikt, który wybuchł, nie jest tak naprawdę konfliktem religijnym (stąd cudzysłowy w moim opisie). Razem z trzecim duchownym – pastorem protestanckim – objeżdżają kraj i wzywają do pokoju. „Nie dajcie sobą manipulować – apelują. – Tu nie chodzi o religię, lecz o ekonomię i politykę”. Sprawa wydaje się beznadziejna, bo przecież rebelia jest sterowana z zewnątrz. A jednak konflikt powoli przycicha. Głos autorytetów jest słuchany. Przywódcy duchowi jadą też do Europy. „Nie piszcie, że chodzi o religię. Piszcie prawdę: chodzi o pieniądze i wpływy” – mówią dziennikarzom.
Brzmi jak bajka, ale...

4141

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

skąd się bierze tyle nienawiści na świecie?

Skąd tyle nienawiści? Z żądzy władzy, kasy i kobiet...Mało który potrafi znależć do tego dystans,niestety, co czyni nas zwierzętami walczącymi o terytorium, samicę i zasoby...

..ale dokładnie tak to jest. Tak zwany 'homo sapiens' to gatunek który ma +/- 200 tys. lat, z poprzednikami góra dwa miliony. Świeżak, czysta zoologia z ledwie budzącą się świadomością. No cóż, takich nas, na swój obraz i podobieństwo, Pan Bóg stworzył. Władza, kasa, kobiety.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]