Reklama

Protest

Protest

14.01.2013
Czyta się kilka minut
Tak jak zapowiedziałem tydzień temu, poszedłem na protest...
.

...i wiecowałem prawie dwie godziny na mrozie pod Urzędem Rady Miasta. Ludzi było dużo, dziękuję wszystkim, którzy przyszli nas wesprzeć. Takie protesty mają to do siebie, że spotkać można na nich naraz w jednym miejscu całą Polskę. Były panie, które domagały się obecności Telewizji Trwam na platformie cyfrowej, i byli młodzi ludzie o mocno lewicowych pomysłach na rzeczywistość. Byli tacy, którzy wystąpiliby przeciwko każdej władzy, jakakolwiek by była, i tacy, którym nie w smak obecny prezydent i obecna rada. Przede wszystkim byli jednak zdesperowani rodzice, nauczyciele i dzieci, które przyszły bronić swoich szkół.

Część z rodziców i nauczycieli spędziła zresztą tego dnia w budynku władz miejskich kilkanaście godzin. Obrady zaczęły się o dziesiątej, skończyły po północy, z trzygodzinną przerwą w ciągu dnia. Pouczająca lekcja, polecam każdemu, żeby przynajmniej raz w życiu w...

4169

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]