Reklama

Prorok we własnym kraju

Prorok we własnym kraju

27.09.2011
Czyta się kilka minut
Protesty ani bojkot nie położyły się cieniem na podróży. Papież znowu wrócił z tarczą.
O

Obcy. Obcy we własnym kraju. O, Boże - dlaczego tak wielu ludzi wierzy, ale odwracają się od Kościoła?

Między innymi takimi nagłówkami niemiecka prasa zapowiadała 4-dniową wizytę Papieża (22-25 września). Nic jednak nie przebiło czołówki jednego z dzienników, który powitał Benedykta zajmującą pół strony podobizną głównego bohatera serialu "Popetown". Akcja kreskówki rozgrywa się w Watykanie, gdzie rządy sprawuje równie bezczelny, co nierozgarnięty bachor. Korytarze Pałacu Apostolskiego przemierza, skacząc na krzyżu ze sprężyną, a przed liturgią jego sobowtór sprawdza, czy zabrał ze sobą zegarek, portfel i... jądra. Aby jednak nawiązanie do liczącego ponad 80 wiosen starca w bieli nie umknęło czytelnikom, skomponowany z rysunkiem tytuł głosił: "Przybywa Papież".

Jeżeli więc watykańskie służby prasowe zdążyły przygotować dla Papieża poranną...

21687

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]