Prorok w ziemi obiecanej

Oto sensacja: w najlepszej lidze świata będzie pracował najlepszy trener świata. Tylko dlaczego – zapytacie – skoro jest najlepszy, nigdy o nim nie słyszeliśmy?

Reklama

Prorok w ziemi obiecanej

Prorok w ziemi obiecanej

03.08.2020
Czyta się kilka minut
Oto sensacja: w najlepszej lidze świata będzie pracował najlepszy trener świata. Tylko dlaczego – zapytacie – skoro jest najlepszy, nigdy o nim nie słyszeliśmy?
Trener Leeds United Marcelo Bielsa w trakcie meczu Pucharu Anglii z Arsenalem, styczeń 2020 r. Grę swoich piłkarzy ogląda w kucki: im bliżej jest ziemi, tym ponoć lepiej czyta grę. ADRIAN DENNIS / AFP / EAST NEWS
K

Kiedy o sukcesy pytać jego samego, przyznaje, że uchodzi raczej za specjalistę od porażek, co nie ma jednak żadnego znaczenia, bo świetnie zna ludzi sukcesu, którzy są głęboko nieszczęśliwi. „Sukces nas deformuje, rozleniwia i wiedzie na manowce, sprawia, że stajemy się zbytnio zapatrzeni w siebie – tłumaczy. – Zupełnie inaczej jest z porażką, która nas uczy i wzmacnia”. Przed państwem Marcelo Bielsa, zwany „El Loco” – szaleniec. Człowiek, który po latach klęsk tego klubu wprowadził właśnie Leeds United do Premier ­League – najbogatszej i najchętniej oglądanej ligi świata. I który wciąż próbuje wymyślić piłkę nożną na nowo.

Choć sam nie uważa się za materiał na bohatera („Nie sądzę, by kiedykolwiek miała powstać o mnie książka – powiedział kiedyś – ale jeżeli jednak miałoby się tak stać, to chciałbym, aby opisywano w niej nie moje trofea, lecz metody, jakimi próbowałem...

25177

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ciekawa postać. Świetny tekst

Przepiękny tekst.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]