Reklama

Proponujemy biskupom

Proponujemy biskupom

06.10.2014
Czyta się kilka minut
Jak wielu wiernych z całego świata, odpowiedzieliśmy na zaproszenie papieża Franciszka i wzięliśmy udział w jego przedsynodalnej ankiecie.
Otwarcie Synodu Biskupów, Watykan, 5 października 2014 r. Fot. Vandeville Eric / ABACAPRESS.COM / EAST NEWS
O

Od niedzieli trwa nadzwyczajne zgromadzenie Synodu Biskupów na temat rodziny. „Nadzwyczajny” charakter zgromadzenia polega m.in. na tym, że nie zakończy się ono konkretnymi decyzjami – te będą podejmowane za rok, na zgromadzeniu zwyczajnym – lecz ma pogłębić świadomość realnej sytuacji rodzin w świecie współczesnym. Rezultaty obrad będą przekazane papieżowi, ale mają trafić także do Kościołów lokalnych jako inspiracja do dalszego namysłu. Zgromadzenie nie ma rozwiązywać trudnych spraw za resztę Kościoła. Przeciwnie: ma inspirować lokalne wspólnoty do dalszej, bardziej intensywnej pracy. Ważne więc, jak te ostatnie są przygotowane do zadania.
To przygotowanie rozpoczęła ankieta rozesłana przez Sekretariat Synodu do wszystkich Kościołów lokalnych w październiku 2013 r. Przypomnijmy, że „Tygodnik” udostępnił na swojej stronie internetowej jej treść, a odpowiedzi czytelników...

2518

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]