Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Propaganda klęski

Propaganda klęski

17.11.2009
Czyta się kilka minut
Nasz polityczny dialog budujemy na niszczeniu nadziei. Nasz przesadny krytycyzm jest pożywką dla partyjnych wojen - nie dopuszczamy myśli, że sukcesy są naszą wspólną zasługą.
W

W październiku tego roku do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku zaprosił mnie jej dyrektor artystyczny Kai Bumann. Pan Bumann jest Niemcem, od wielu lat związanym z Polską, od 2008 r. pełni obecną funkcję. Zaprosił mnie do Filharmonii, bym rozpoczął cykl odczytów na temat przez niego wymyślony: "Polska - kraj nadziei". We wstępnym słowie powiedział mniej więcej to, co zamieścił na stronach internetowych Filharmonii:

"Polska jest zadziwiającym krajem! Nie mogę zliczyć niezwykłych ludzi, których z biegiem czasu poznałem - myślę nie tylko o muzykach, ale także o pisarzach, malarzach, rzeźbiarzach, kierownikach teatrów, reżyserach, aktorach, duchownych, dziennikarzach i politykach, a przede wszystkim o tych ludziach, którzy nie stoją w świetle publicznym. Cóż za bogactwo, które u naszych przodków musiało być fundamentem dla Chopina i Mickiewicza, tak jak dzisiaj dla...

4107

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]