Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Propaganda klęski

Propaganda klęski

17.11.2009
Czyta się kilka minut
Nasz polityczny dialog budujemy na niszczeniu nadziei. Nasz przesadny krytycyzm jest pożywką dla partyjnych wojen - nie dopuszczamy myśli, że sukcesy są naszą wspólną zasługą.
W

W październiku tego roku do Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku zaprosił mnie jej dyrektor artystyczny Kai Bumann. Pan Bumann jest Niemcem, od wielu lat związanym z Polską, od 2008 r. pełni obecną funkcję. Zaprosił mnie do Filharmonii, bym rozpoczął cykl odczytów na temat przez niego wymyślony: "Polska - kraj nadziei". We wstępnym słowie powiedział mniej więcej to, co zamieścił na stronach internetowych Filharmonii:

"Polska jest zadziwiającym krajem! Nie mogę zliczyć niezwykłych ludzi, których z biegiem czasu poznałem - myślę nie tylko o muzykach, ale także o pisarzach, malarzach, rzeźbiarzach, kierownikach teatrów, reżyserach, aktorach, duchownych, dziennikarzach i politykach, a przede wszystkim o tych ludziach, którzy nie stoją w świetle publicznym. Cóż za bogactwo, które u naszych przodków musiało być fundamentem dla Chopina i Mickiewicza, tak jak dzisiaj dla...

4107

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]