Reklama

Prolegomena ideowego mena

Prolegomena ideowego mena

30.09.2013
Czyta się kilka minut
Bierzmy przykład z braci Moskali.
Z

Z Kaliningradu nad Don kawałek drogi, ale sława Immanuela dotarła nawet pod monopolowy. Rosyjska agencja prasowa obwieściła, że 16 września w Rostowie dwóch mieszkańców tak żarliwie rozdyskutowało się na temat życia i twórczości Immanuela Kanta, że zaczęli okładać się pięściami. Zdarzenie miało miejsce w kolejce po piwo, podczas miejskiego festynu. Zapalczywi znawcy noumenów nie poprzestali na walce wręcz, jeden z nich w pewnej chwili najwyraźniej odczuł imperatyw kategoryczny, bowiem wyciągnął broń i strzelił adwersarzowi w głowę, oddaliwszy się a posteriori. Postrzał nie okazał się, na szczęście, śmiertelny – jako oddany z broni pneumatycznej (co wskazywałoby na predylekcję sprawcy także do myśli Arystotelesa). Jeden z dyskutantów wylądował w szpitalu, a drugi (ten od pneumy) w areszcie. Grozi mu kilka lat zgłębiania krytyki władzy sądzenia. Dwaj Moskale z Rostowa nad Donem nie...

2773

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]