Reklama

Problem 2008 sięga po pałki

Problem 2008 sięga po pałki

17.04.2007
Czyta się kilka minut
W Moskwie siły porządkowe spałowały "Marsz niezgody" - demonstrację antyputinowskiej opozycji, która wyszła na ulice mimo braku zezwolenia władz miasta. Sceny brutalnego traktowania protestujących zaprezentowały telewizje na całym świecie. Rosyjska wydarzenia nie nagłaśniała. Podobnie niechętnie informowała o marszach niezadowolonych w Petersburgu i w innych miastach.
C

Co się dzieje w państwie dobrobytu i zgody, jakim chce się jawić Rosja w oczach własnych i świata? Dlaczego reaguje się tak ostro wobec grupki marginalnych polityków? Czego boi się grupa trzymająca władzę, gdy rankingi popularności Putina wskazują ogromne poparcie? Dlaczego taką furię Kremla wywołuje emigrant Borys Bieriezowski, gdy ogłasza zamiar finansowania kolorowej rewolucji w Rosji?

Rok 2008, kiedy Putin kończy drugą i ostatnią dozwoloną konstytucją kadencję, zbliża się nieuchronnie. Na Kremlu walczą dwie grupy: jedna pragnie pozostawienia na urzędzie Putina, druga miota się w poszukiwaniu sukcesora. Im bliżej terminu, tym bardziej walka się zaostrza, a strach przed utratą władzy ma coraz większe oczy. Bezkolizyjne ustawienie wyborów może się nie udać. Niepokój góry będzie narastać i można się spodziewać pałowania każdego, kto zgłosi chęć udziału w...

1108

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]