Reklama

Prezent dla Łukaszenki

Prezent dla Łukaszenki

19.04.2011
Czyta się kilka minut
Andrej Lachowycz, białoruski politolog: Zamach w mińskim metrze zapewni prezydentowi jakieś pół roku spokoju. Odwróci uwagę społeczeństwa od coraz poważniejszych problemów ekonomicznych. Rozmawiała Małgorzata Nocuń
M

Małgorzata Nocuń: Na Białorusi liczba pracowników służb specjalnych i milicji jest wyższa niż na Zachodzie. W mińskim metrze są patrole i kamery. A jednak zamachowcowi udało się odpalić bombę na stacji Oktiabrskaja.

Andrej Lachowycz: Bo nasze służby nie zajmują się walką z przestępczością czy szukaniem handlarzy narkotyków. Nie są stróżami prawa. Ich celem jest roztoczenie parasola ochronnego nad reżimem: walka z opozycją, straszenie rodzin opozycjonistów, rozprawianie się z niezależną prasą. Prezydent Łukaszenka i jego współpracownicy mają spać spokojnie. Nic dziwnego, że milicjanci nie zauważyli, jak mężczyzna w metrze nagle zostawia torbę pod ławką na peronie i pospiesznie odchodzi. Nie wzbudziło to też podejrzeń osób monitorujących metro. Nie są wyczuleni, że na takie rzeczy należy zwracać uwagę.

Na...

5566

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]