Reklama

Pozwólmy ludziom wybierać!

Pozwólmy ludziom wybierać!

16.11.2010
Czyta się kilka minut
Długowieczność władzy lokalnej ma swoje zalety...
"

"Patrząc na wyniki wyborów w gminach, wiele osób niepokoi się narastającą stabilizacją władz lokalnych i olbrzymią przewagą, jaką mają urzędujący wójtowie, burmistrzowie i prezydenci nad pretendentami do tych stanowisk" - pisał w poprzednim numerze "TP" Jarosław Flis , zwracając uwagę, że jednym z czynników wpływających na zwiększenie tej stabilizacji są większe możliwości sprawujących władzę, by robić dobre wrażenie na wyborcach (obecność w mediach, przecinanie wstęg itd.). Na pytania, czy stabilizacja władzy lokalnej jest zjawiskiem pozytywnym, oraz jak wpłynąć na usprawnienie demokratycznych mechanizmów w samorządach, odpowiada prof. Jerzy Regulski, w latach 90. koordynator reformy samorządowej, prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, od niedawna doradca Prezydenta RP ds. samorządu.

Długowieczność władzy lokalnej ma swoje zalety. To przede wszystkim...

3494

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]