Reklama

Popkultura zbrodni

Popkultura zbrodni

28.11.2017
Czyta się kilka minut
Seryjni mordercy dzięki masowym mediom są w stanie zawładnąć społeczną wyobraźnią. Czy z tego spotkania możemy wyjść bezkarnie?
Cameron Britton jako Edmund Kemper i Jonathan Groff jako Holden Ford w serialu „Mindhunter” MERRICK MORTON / NETFLIX
P

Przełomowe odkrycia zaczynają się często od przypadku, decyzji podjętej pod wpływem impulsu. Bohater serialu „Mindhunter” (dostępnego na platformie Netflix) Holden Ford – agent FBI prowadzący objazdowe szkolenia dla policjantów z wydziałów zabójstw – wiedziony ciekawością decyduje się spotkać z osadzonym za kratami seryjnym mordercą Edmundem Kemperem. Spotkanie okazuje się bardzo owocne poznawczo. Kemper chętnie opowiada o sobie, swoich problemach, metodzie działania, kryteriach, jakimi kierował się wybierając ofiary. Na następne spotkanie z Kemperem Ford wraca z partnerem i magnetofonem, na który nagrywa sesję. Nagranie daje początek wielkiemu badawczemu programowi FBI, który poprzez wywiady z psychopatycznymi mordercami próbuje ustalić metodologię pozwalającą lepiej rozumieć i ścigać popełniane przez nich zbrodnie.

Serial oparty jest na wspomnieniach Johna E. Douglasa, który...

9876

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]