Reklama

Polska dłużników

Polska dłużników

16.03.2003
Czyta się kilka minut
P

Polacy są zadłużeni. I to nie tylko w bankach. Mimowolnymi kredytodawcami stają się spółdzielnie mieszkaniowe, sieci telefonii komórkowych, przedsiębiorstwa energetyczne, kablówki. Czy to już kryzys, czy jeszcze norma - bada w miesięczniku BUSINESSMAN (3) Łukasz Warzecha.

Zaciąganie długów to naturalny mechanizm gospodarczy. Ktoś ma kapitał, a nie ma pomysłu, jak go wykorzystać. Ktoś inny ma pomysł, a nie ma pieniędzy. Dla obu stron najlepszym rozwiązaniem jest kredyt. Wszystko się kręci, póki pożyczki są spłacane albo póki odsetek kredytów niespła-canych zamyka się w rozsądnych granicach, rzędu kilku procent ogólnej kwoty pożyczek. Groźna dla gospodarki jest dopiero sytuacja, kiedy wielu dłużników ma problemy z terminową spłatą należności.

Skutkiem nadmiernego zadłużenia jest gwałtowna likwidacja złych długów, czyli ostry kryzys połączony z paniką - wyjaśnia prof....

5749

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]