Reklama

Polska będzie jak Wilanów

Polska będzie jak Wilanów

20.06.2016
Czyta się kilka minut
Matriks dla klasy średniej, oaza egoistycznego dostatku – takie stereotypy krążą o warszawskim „Lemingradzie”. To wszystko nieprawda. Opatrzność czuwa nad Miasteczkiem.
Miasteczko Wilanów, w tle Świątynia Opatrzności Bożej Fot. Sławomir Kamiński / AGENCJA GAZETA
W

Wciąż zdarza się, że biegają tu dziki, zaglądają sarny i bażanty, choć nie tak często jak jeszcze paręnaście lat temu, gdy Pola Wilanowskie były jedną wielką, bagienną połacią zieleni. Dziś są gęsto zabudowane blokami o elewacji z granitu i piaskowca – część z nich wznoszą robotnicy z Korei Północnej. O czystość klatek schodowych i garaży w tych już wybudowanych bardzo często dbają Ukrainki. W letnie noce między blokami niesie się rechot żab, które okupują sztuczną rzekę i kanały burzowe.

Na uliczkach można dojrzeć najnowsze modele takich marek jak Ferrari, Lamborghini i pospolite już Porsche. Tuż obok – na parterze jednego z budynków – jest Biedronka, a niemal w jej progu świadkowie Jehowy rozdają swoje gazety. W niedzielę po mszy świętej ludzie wychodzący z podziemi górującej nad Wilanowem Świątyni Opatrzności Bożej, mijają się z biegaczami i tymi, którzy akurat wpadli na...

17160

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]