Reklama

Politycy płyną z prądem

Politycy płyną z prądem

08.07.2013
Czyta się kilka minut
Kilka lat temu liderzy PO i PiS zgodnie negocjowali postanowienia Pakietu Klimatycznego. Dziś okazuje się, że nie wiedzieli, co robią. Gorący klimatyczny kartofel przechodzi coraz szybciej z rąk do rąk.
J

Jarosław Kaczyński zarzuca Donaldowi Tuskowi zadanie straszliwego ciosu polskiej gospodarce, a Zbigniew Ziobro mówi o kataklizmie grożącym Śląskowi. Ludwik Dorn zapowiada wzrost cen prądu o 200 proc., czego efektem będzie utrata prawie 500 tys. miejsc pracy. Najdalej posuwa się minister środowiska w rządzie Jarosława Kaczyńskiego prof. Jan Szyszko – sugeruje zdradę stanu.
Pakiet Klimatyczny to umowne określenie dyrektyw i rozporządzeń, których głównym celem jest redukcja emisji dwutlenku węgla o 20 proc., zwiększenie efektywności energetycznej o tyle samo i doprowadzenie do sytuacji, w której jedna piąta energii pozyskiwana będzie z odnawialnych źródeł. W marcu 2007 r. Lech Kaczyński podpisał porozumienie polityczne, tworzące dla niego ramy. Kolejny podpis, na dokumencie finalnym, złożył w grudniu 2008 r. Donald Tusk. Każdy z polityków z radością oznajmiał negocjacyjny sukces....

7755

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]