Reklama

Podziwiam

Podziwiam

19.02.2007
Czyta się kilka minut
Jako student pierwszego roku z przerażeniem, ale i podziwem, przeczytałem wywiad z Władysławem Michajłowem ("Współpracowałem z KGB", "TP" nr 4/07). Dzięki tej rozmowie jeszcze bardziej uświadomiłem sobie, jak ciężkie życie mają białoruscy studenci. Cieszę się, że mogę żyć w wolnym kraju, nawet jeżeli jest on pełen bałaganu i sprzeczności. Swego czasu brałem udział w demonstracji poparcia dla "pomarańczowej rewolucji" na Ukrainie. Przez chwilę poczułem wówczas, jak to jest walczyć o demokrację. Jednak odczucie to było, z oczywistych względów, niewspółmierne do tego, co musieli czuć ludzie na Ukrainie, a obecnie na Białorusi.
W

Współczuję Władysławowi. Wybory, jakich musiał dokonywać, doprowadziły do trudnych w swoich konsekwencjach decyzji. Nie wiem, jak zachowałbym się w podobnej sytuacji, ale podziwiam Michajłowa za odwagę cywilną i przyznanie się do winy. Mam nadzieję, że w jakiś sposób - trudny obecnie do wyobrażenia - sytuacja na Białorusi poprawi się. Co więcej, wierzę, że przyczyni się do tego między innymi Polska.

PAWEŁ GŁOGOWSKI (Poznań)

***

Jestem lektorką języka polskiego, która uczyła białoruskich studentów, uczestników programu stypendialnego im. Kalinowskiego. Publikacja wywiadu z Władysławem Michajłowem była bardzo dobrą decyzją. Wśród stypendystów wzbudziła przede wszystkim podziw, ale też troskę o losy rodziny Michajłowa, mieszkającą na Białorusi. Wiadomo, że bliscy osób, które zdecydowały się wyjechać do Polski, są nękane na rozmaite sposoby i pod byle pretekstem. Dlatego ucieszyłam się, kiedy przeczytałam, że zamierzacie Państwo śledzić losy tego studenta oraz jego rodziny i, co najważniejsze, informować o nich czytelników.

BARBARA JEŻAK (Warszawa)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]